nazov plast2

„Plastuny – novaky“ sa v Košiciach stretávajú v Nedeľnej škole ukrajinistiky

hurtokKE 092021 titSvoju činnosť obnovil po prázdninách aj košický krúžok „PLASTu“ a zároveň svoju činnosť začala aj Nedeľná škola ukrajinistiky, ktorej projekt sa v tomto školskom roku rozbieha aj s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULT MINOR pre Zväz skautov „PLAST ukrajinsko-rusínskej mládeže na Slovensku.

Prvé stretnutia sa uskutočnili v Klube Regionálnej rady ZRUSR. Lektori Maryana Kravec a Vladimír Kravec spolu so Sofiou Hladkou pre deti pripravili zaujímavý program s hrami, zaujímavými besedami, piesňami a básňami, ale aj tvorivými dielňami – deti pripravili špeciálne pohľadnice pre svojich blízkych. V sobotu 15. októbra sa deti vybrali na túru na Turniansky hrad pri obci Turňa neďaleko Košíc, kde strávili nádherný deň pod jesennými slnečnými lúčmi. Hovorili o obrancoch Ukrajiny a do „nováckeho“ roja prijali ďalšiu členku.

Stretnutia v Letnej škole ukrajinistiky v Košiciach sa budú opakovať v závislosti od aktuálnej pandemickej situácie. Radi medzi sebou privítame aj ďalšie deti.

VIAC FOTOGRAFIÍ


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014