nazov plast2

Podporte našu mládež 2% z dane

2507titulkaZväz skautov "PLAST" ukrajinsko - rusínskej národnosti na Slovensku sa aj v týchto neľahkých časoch obracia na svojich priaznivcov a priateľov s prosbou o poukázanie 2% daní z príjmu za rok 2021 na rozvoj činnosti organizácie.

PLAST je organizátorom každoročných letných táborov a letných škôl ukrajinistiky „KARPATY", na ktorých sa pravidelne zúčastňuje viac ako 100 detí a mladých ľudí zo všetkých regiónov východného Slovenska, ale aj z Bratislavy. Aj v tomto roku pripravujeme už 27. ročník tábora a 25. ročník Letnej školy ukrajinistiky. Uskutočnia sa v termíne od nedele 7. augusta do nedele 14. augusta 2022 už tradične na Zlatej Idke.

V týchto dňoch čakáme na vyhlásenie grantovej výzvy Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR, aby sme sa opäť mohli uchádzať o finančnú podporu. V roku 2021 sa rozbehla aj činnosť plastových oddielov v Košiciach a Prešove a svoju činnosť obnovila aj Nedeľná škola ukrajinistiky v Košiciach. Už o niekoľko dní bude PLAST na Slovensku spolu s našimi priateľmi z Veľkej Británie, Zakarpatska a Rakúska spoluorganizátorom zimného tábora vo Vysokých Tatrách zameraného na lezenie v ľadopádoch, na ktorom sa zúčastní aj niekoľko našich členov starších ako 18 rokov. Na jar pripravujeme v spolupráci so slovenským skautingom oslavy patróna skautov Sviatok sv. Juraja a prvýkrát aj otvorenie táborovej sezóny – „Svjato Vesny“.

Pomôžte nám pri organizovaní aktivít smerujúcich k zachovaniu tisícročných tradícií národnej a kultúrnej identity Rusínov - Ukrajincov na Slovensku. Presný postup, ako prispieť svojimi 2% dane z príjmu na činnosť jedinej mládežníckej organizácie Rusínov-Ukrajincov na Slovensku nájdete na www.rozhodni.sk.
V prípade nejasností nás kontaktujte na: sdohovic @ gmail.com.

Formuláre pre rok 2022
VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ PODIELU ZAPLATENEJ DANE (na stiahnutie a tlač)
POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE (na stiahnutie a tlač)


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014