nazov plast2

Pekný deň detí z Donbasu v Košiciach

ukrajina dity5 malPredseda mládežníckej organizácie „PLAST“ Levko Dohovič a členka vedenia Helena Dohovičová privítali v sobotu 20. augusta v Košiciach detí s vojnou sužovaného Donbasu. Osem detí zo Základnej školy «Harant“ z mesta Lysičansk, vzdialeného len 20 km od zóny bojov, spolu s učiteľkami Svetlanou Borysenko a Olenou Šybkovou strávilo na Slovensku krásne takmer dva týždne dní na pozvanie sestier baziliániek a sprevádzala sestra Štefánia Blichová.

VIAC FOTOGRAFIÍ
POĎAKOVANIE Z LISYČANSKA

Deti sa okrem iného zúčastnili siedmeho turnusu letného stretnutia mládeže v Juskovej Voli. „A tak bol nielen ekumenický, ale aj medzinárodný. Deti, ktoré zažili oslobodzovanie mesta ukrajinskou armádou a teraz sú často svedkami ostreľovania blízkeho okolia a ich mesta, ako i vydierania a zastrašovania zo strany agresora – Ruskej Federácie, prežili na Slovensku veľmi príjemné a pekné dni“ hovorí sestra Štefánia.

Okrem bohatého programu v Prešove, v Juskovej Vôli, Ľutine či Vysokých Tatrách deti strávili príjemné chvíle aj v Košiciach. Ich program bol nasledovný: okrem manželov Dohovičovcov ich v Klube Regionálnej rady ZRUSR privítal aj predseda RR ZRUSR Jozef Vook. Ukrajinský národný zbor Karpaty zastupovala Mária Matisová, ktorá s hosťami strávila celé popoludnie. Hosťom z Ukrajiny boli odovzdané darčeky od RR ZRUSR, PLASTu a zboru Karpaty. Po stretnutí v klube navštívili Botanickú záhradu. Nasledoval chutný obed v ukrajinskej reštaurácii Barvinok, po ktorom ich na prechádzke Hlavnou ulicou sprevádzala Inna Rodiovyč. Finančne pobyt detí v Košiciach podporili rodina Hospodárovcov a firma STEEL & WORK,s.r.o..

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014