nazov plast2

Dobré správy pre všetkých

juraj 2023 malMáme dobré správy pre všetkých. Fond na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR opäť schválil finančnú podporu aktivít Zväzu skautov „PLAST“ ukrajinsko-rusínskej národnosti na Slovensku a tak Vám môžeme definitívne oznámiť, že tohtoročný 28. letný tábor a 26. ročník Letnej školy ukrajinistiky „Karpaty 2023“ sa uskutočnia od soboty 29. júla do nedele 6. augusta 2023 v Rekreačnom zariadení Zlatá Idka. Môžete si pripraviť svoje perá, v priebehu najbližších dní budú na našom webe a FB profile zverejnené podrobnejšie informácie a spustíme proces prihlasovania účastníkov.

Naše skautská sezóna však začne už o necelé tri týždne. Spolu so Východoslovenskou skautskou oblasťou Slovenského skautingu pripravujeme na sobotu 22. apríla OSLAVY SV. JURAJA, patróna všetkých skautov. Uskutočnia sa od 9:00 do 16:00 na lúke pod Obišovským hradom (pri obci Obišovce v okrese Košice-okolie a budeme veľmi radi, ak sa ich zúčastní čo najviac členov PLASTu. Bližšie informácie o účastníckom poplatku a ďalšie podrobnosti prinesieme čoskoro na našom webe a sociálnych sieťach. Takže nás sledujte, aby ste nič nezmeškali.

A máme, najmä na rodičov a priaznivcov našej organizácie ešte jednu prosbu. Až do konca apríla môžete prostredníctvom formulárov odovzdávaných na daňovom úrade darovať 2 percentá svojich daní na činnosť „PLASTU“. Pomôžte nám pri organizovaní aktivít smerujúcich k zachovaniu tisícročných tradícií národnej a kultúrnej identity Rusínov - Ukrajincov na Slovensku. Presný postup, ako prispieť svojimi 2% dane z príjmu nájdete na www.rozhodni.sk, ale aj na našom webe. ĎAKUJEME!


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014