nazov plast2

Darujte 2% daní svojim deťom a mládeži

20221408titulkaZväz skautov "PLAST" ukrajinsko - rusínskej národnosti na Slovensku sa aj v týchto neľahkých časoch obracia na svojich priaznivcov a priateľov s prosbou o poukázanie 2% daní z príjmu za rok 2022 na rozvoj činnosti organizácie.

PLAST je organizátorom každoročných letných táborov a letných škôl ukrajinistiky „KARPATY", na ktorých sa pravidelne zúčastňuje viac ako 100 detí a mladých ľudí zo všetkých regiónov východného Slovenska, ale aj z Bratislavy. Aj v tomto roku pripravujeme už 28. ročník tábora a 26. ročník Letnej školy ukrajinistiky. Uskutočnia sa v termíne od nedele 29. júla do nedele 6. augusta 2023 už tradične na Zlatej Idke.

V týchto dňoch čakáme na rozhodnutie Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, ktorý sme požiadali nielen o finančnú podporu pre tábor, ale aj o finančnú podporu na ďalšie aktivity – činnosť oddielov v rámci Nedeľnej školy ukrajinistiky. PLAST je v tomto roku už druhýkrát je spolu s našimi priateľmi z Veľkej Británie, Zakarpatska a Rakúska spoluorganizátorom zimného tábora „Škola ľadu“ vo Vysokých Tatrách zameraného na lezenie v ľadopádoch, na ktorom sa zúčastní aj niekoľko našich členov starších ako 18 rokov. Na jar pripravujeme v spolupráci so slovenským skautingom oslavy patróna skautov Sviatok sv. Juraja a aj otvorenie táborovej sezóny pre našich mladších skautov– „Svjato Vesny“.

Pomôžte nám pri organizovaní aktivít smerujúcich k zachovaniu tisícročných tradícií národnej a kultúrnej identity Rusínov - Ukrajincov na Slovensku. Presný postup, ako prispieť svojimi 2% dane z príjmu na činnosť jedinej mládežníckej organizácie Rusínov-Ukrajincov na Slovensku nájdete na www.rozhodni.sk.

  • Za týmto oznamom si môžete stiahnuť formuláre pre darovanie dvoch percent daní „PLASTu“ pre tých, za ktorých podáva daňové priznanie zamestnávateľ. Vyplnené VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ PODIELU ZAPLATENEJ DANE spolu s POTVRDENÍM O ZAPLATENÍ DANE, ktoré Vám potvrdí zamestnávateľ doručte príslušnému daňovému úradu do 30.04.2023 resp. ich môžete poslať poštou na adresu Zväz skautov PLAST, Pajorova 14, 040 01 Košice a my ich za Vás na daňový úrad doručíme všetky spolu.
  • Tí, ktorí podávajú daňové priznanie samostatne ako fyzické osoby, vypĺňajú VIII- ODDIEL (daňové priznanie typu A) аlebо XII. ODDIEL (typ В) - VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona. Tu sú údaje PLASTu ako prijímateľa 2% daní:
    Názov: Zväz skautov 'PLAST' ukrajinsko-rusínskej národnosti na Slovensku
    IČO: 17080673
    Adresa: Pajorova 14, 040 01 Košice.
    V prípade potreby nás kontaktujte mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Formuláre pre rok 2023
VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ PODIELU ZAPLATENEJ DANE (na stiahnutie a tlač)
POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE (na stiahnutie a tlač)


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014