nazov plast2

Členovia predsedníctva "PLASTu" a táborovej „bulavy“ hovorili o budúcnosti

prednahora malV nádhernom prostredí Muránskej planiny na Prednej hore sa v predposledný októbrová víkend stretli členovia predsedníctva a táborovej „bulavy“ – Xénia Rybáková, Svjatoslav Dohovič, Vladimír Kravec, Vladka Šaková, Emma Nogová, Jakub Gontkovský, Nikola Halčíková, Barbora Ščensná a Adriana a Ivana Ivančíkové, aby spoločne hovorili o najbližších plánoch „PLASTu“ a budúcnosti jedinej mládežníckej organizácie Rusínov-Ukrajincov na Slovensku.

Potešujúcou správou je, že po košickom krúžku nováčikov by sa v najbližčích dňoch mala rozbehnúť činnosť takéhoto krúžku aj v Bratislave a od začiatku novembra aj činnosť krúžku junákov v Prešove. Hovorilo sa aj o príprave projektov pre získanie podpory zo strany Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR pre rok 2022, medzi ktorými bude s určitosťou aj jubilejná 25. letná škola ukrajinstiky a 27. letný tábor „Karpaty“ s predbežným termínom v posledný júlový týždeň a seminár a školenie vychovávateľov.

„PLAST“ sa aj v tomto roku bude aktívne podieľať na tradícii putovanie Betlehémskeho ohňa vo svete a 12. decembra 2021 v Dóme sv. Alžbety v Košiciach prevezme jeho svetlo spoločne so slovenskými skautami z rúk „plastunov“ zo Zakarpatska. Spoločne so slovenskými skautami oslávime na veľkom stretnutí na jar aj Deň sv. Juraja, patróna skautov. Zároveň bolo dohodnuté, že na prelome mája a júna zorganizujeme tradičný sviatok ukrajinského „PLASTu“ – Sviatok jari.

V rámci rozvoja medzinárodnej spolupráce pomôžeme našim priateľom z „PLASTu“ vo Veľkej Británii pri príprave ich zimného tábora, ktorý by sa mal uskutočniť v polovici februára vo Vysokých Tatrách a mal by byť zameraný na lezenie po ľade. Mali by sa ho zúčastniť dospelé členovia „PLASTu§ z Veľkej Britácie, Rakúska, Ukrajiny a samozrejme aj zo Slovenska.


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014