nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

V Košiciach zaznejú spev a bandury jedinečnej Národnej kapely banduristov Ukrajiny

plagat bandurysty karpaty malUkrajinský národný zbor Karpaty a Občianske združenie „KARPATY KOŠICE“ Vás srdečne pozývajú na benefičný koncert NÁRODNEJ KAPELY BANDURISTOV UKRAJINY H. Majborody, ktorá aj v Košiciach v rámci svojho turné ukáže svoje neprekonateľné hudobné majstrovstvo v speve a v hre na najtradičnejší ukrajinský hudobný nástroj na podporu trpiacej, ale nepokorenej Ukrajiny. Koncert „Och, Ukrajina! Och, rodná Mamka“ sa uskutoční v stredu 14. júna o 18:00 v Divadle Thália v Košiciach v rámci projektu „Leť naša pieseň“ realizovaného s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR.

Národná kapela banduristov Ukrajiny Hryhorija Majborody je najstarším umeleckým súborom na Ukrajine s viac ako storočnou históriou. Vznikla v roku 1918 v časoch Ukrajinskej republiky hajtmana Pavla Skoropadského. Má svoju jedinečnú umeleckú výnimočnosť – všetci umelci spievajú a zároveň hrajú na bandurách. Kapela to je 50 krásnych mužov, hudobníkov, ktorý v sebe nesú pradávny gén ukrajinských potulných muzikantov „kobzarov“, ktorý je vlastný len ukrajinskému národu a ktorý sa napriek mnohým snahám totalitných režimov nikdy nepodarilo zničiť, naopak, tieto snahy ho len zocelili a posilnili.

Zborový spev sprevádzaný nežnou striebristou farbou zvuku bandury, divadelnosť v prezentácii jednotlivých piesní vytvárajú na koncertoch nezabudnuteľné zážitky a opantávajú srdcia a duše všetkých, ktorí sa aspoň raz dotkli prameňov ukrajinskej hudby v podaní kapely. Inak to nebude ani na dobročinnom koncerte v Košiciach, na ktorý je vstupné dobrovoľné.

Karpaty 2014