nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

Štedrý večer s Karpatami

sv01Už pätnástykrát sa 6. januára 2015 stretli členovia Ukrajinského národného zboru Karpaty, aby spolu so svojimi priaznivcami a priateľmi oslávili Vianoce podľa Juliánskeho kalendára.
VIAC FOTOGRAFIÍ

Na „Štedrom večere s Karpatami" v Klube Regionálnej rady ZRUSR privítali pri bohatom štedrovečernom stole popredných predstaviteľov mesta Košice – viceprimátorov Renátu Lenártovú a Martina Petrušku. Renáta Lenártová odovzdala zboru „Karpaty" srdečné pozdravy od primátora mesta Richarda Rašiho, ktorý sa tentoraz stretnutia nemohol zúčastniť, a odovzdala aj vianočný darček, 500 eurový šek pre potreby klubu Regionálnej rady ZRUSR.

Medzi hosťami boli aj sponzori zboru Karpaty a mládežníckej organizácie „PLAST" Peter Hrinko s manželkou a Mária Olšavská. Čestným hosťom bola umelkyňa Natália Studenková, ktorej obrazy sú vystavené v priestoroch klubu.

Ako býva tradíciou aj v tomto roku členovia zboru Karpaty aj v tomto roku koledovali a vinšovali a pozvali hostí k štedrovečernému stolu s tradičnými vianočnými jedlami, ktoré pripravili členovia zboru. Nechýbala ani tradičná mačanka od veľkého priaznivca zboru Štefana Čabalu a jednej z hlavných organizátoriek Heleny Dohovičovej. Všetkým prítomným priniesol Ježiško aj symbolické darčeky.

Karpaty 2014