nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

Dve nádherné vystúpenia Karpát v Rakovčíku a Vladiči

rakovcik vladica 2018 01 malViac ako úprimné prijatie, ktoré je vlastné nášmu národu, nádherná atmosféra a dve krásne vystúpenia. To všetko zažili zbor Karpaty a jeho sólisti v nedeľu 30. septembra v obciach Rakovčík a Vladiča. Jednodňový zájazd sa uskutočnil v rámci projektu „Leť naša pieseň“, ktorý sa realizuje s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULT MINOR.
FOTOGALÉRIA

V Rakovčíku v okrese Svidník Karpaty niektorými duchovnými piesňami prispeli k slávnostnej atmosfére svätej liturgie v miestnom gréckokatolíckom chráme. Po liturgii darovali obyvateľom a hosťom ich odpustovej slávnosti aj krátky koncert ľudových piesní. Nádherné prijatie ukončil „kermešový“ obed, ktorí pripravili miestne ženy spolu so starostkou Ivetou Horvátovou.
Popoludní sa Karpaty presunuli do malebného kúta prešovského regiónu, obce Vladiča v okrese Stropkov, aby odspievali koncert pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Do maličkej sály bývalej malotriednej školy, terajšieho obecného úradu, prijalo pozvanie starostu Ivana Čurpeka a poslancov miestneho zastupiteľstva niekoľko desiatok divákov, medzi ktorými nechýbali ani príbuzní či známi členov zboru z okolitých obcí. V programe koncertu, ktorý bol podľa slov umeleckého vedúceho Levka Dohoviča jedným z najlepších v histórii zboru, odzneli nielen piesne v podaní zboru a jeho sólistov Márie Pobehovej, Márie Matisovej, Heleny Vološinovej, Andreja Lička, Tomáša Námešpetru, Andreja Hapštáka a časti mužskej speváckej skupiny Poľana, ale aj slová národných buditeľov z oboch strán Beskýd – Karpát Alexandra Duchnoviča a Tarasa Ševčenka. Programom koncertu sprevádzala Ľudmila Garjanská, na akordeóne sprevádzal Igor Kreta, dirigovali zbormajstri Svetlana Martyňuková a Svjatoslav Dohovič a dirigent a umelecký vedúci Levko Dohovič. Dôkazom výnimočnej atmosféry je aj to, že po skončení koncertu Karpaty zaspievali prítomným niekoľko piesní podľa ich želania. Starosta Ivan Čurpek vyslovil želanie, aby Karpaty v budúcnosti ešte zavítali do tohto „zabudnutého“ kraja, v ktorom sa počet obyvateľov obcí z roka na rok zmenšuje. Aj tu hostitelia počastovali Karpaty chutnými „holubkami“ a na záver sa pochválili jedinečným Obecným múzeom v obci Driečna, ktorá je administratívne časťou Vladiče.

Karpaty 2014