nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

Zbor Karpaty vstupuje do 38. sezóny, rozšírte naše rady

zaprosenna mail malPrvými skúškami vstúpil do 38. sezóny svojej činnosti Ukrajinský národný zbor Karpaty. Hoci začína v tieni pokračujúcej agresie putinovského Ruska na Ukrajine a v ťažkých časoch, všetci spoločne veríme, že pre zbor aj pre Vás, našich priaznivcov, bude lepšia a najmä zdravšia a bez obmedzení. Tak, aby sme sa spoločne mohli stretávať na našich koncertoch a ďalších podujatiach.

Tým prvým bude už v utorok 27. septembra o 17:00 hod. slávnostný koncert „Ctíme si svoje tradície a významné osobnosti“, ktorý uzavrie kultúrnu časť programu Dní Ukrajiny 2022 v Košiciach. Vstup na koncert, ktorý organizuje OZ Karpaty Košice s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR je voľný. Okrem Karpát a sólistov zboru sa na ňom predstaví Sláčikový orchester Musica Iuvenalis, sólisti Opery Štátneho divadla Košice Maksym Kutsenko a Marián Lukáč a ďalší hostia.

„Naša pisňa, naša dumka, ne vmre, ne zahyne, ot de ľudy naša slava, slava Ukrajiny“ – písal veľký „Kobzar“ Taras Ševčenko. Ukrajinské piesne aj v týchto neľahkých časoch pomáhajú držať duch národa a ich šírenie je jednou zo zbraní v nezmyselnej vojne. Ukrajinský národný zbor Karpaty v svojich radoch s otvorenou náručou privíta nových členov nielen z radov Ukrajincov, ktorí už v Košiciach žijú či tých, ktorí tu našli dočasné útočisko pred hrôzami vojny, ale všetkých, ktorí majú radi ukrajinskú pieseň a chcú pomôcť niesť jej posolstvo medzi ľudí. PRÍĎTE MEDZI NÁS POHLADIŤ SI DUŠU a staňte sa súčasťou pokračovania takmer štyri desiatky rokov trvajúcej úspešnej histórie. Čakáme Vás na našich skúškach každý utorok o 18:00 v Klube Regionálnej rady ZRUSR na Zvonárskej 2 v Košiciach. Ak chcete vedieť viac, kontaktujte nás na tel. č. +421 917 489 642 alebo mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Karpaty 2014