nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

Podporte naše deti a mládež 2 % daní

2019siesty titZväz skautov "PLAST" ukrajinsko - rusínskej národnosti na Slovensku sa obracia na svojich priaznivcov a priateľov s prosbou o poukázanie 2% daní z príjmu za rok 2019 na rozvoj činnosti našej organizácie.

PLAST je organizátorom každoročných letných táborov a letných škôl ukrajinistiky „KARPATY", na ktorých sa pravidelne zúčastňuje viac ako 100 detí a mladých ľudí zo všetkých regiónov východného Slovenska, ale aj z Bratislavy či Ukrajiny. V roku 2020 sa uskutoční jubilený 25. ročník tohto letného stretnutia. V lete naša mládež plánuje aj uskutočnenie ďalšieho skautského tábora v Kanaši pri Prešove.

Pod vedením členky predsedníctva PLASTu Márie Rybákovej pracuje aj Nedeľná škola ukrajinistiky v Bratislave. PLAST je spoluorganizátorom významných kultúrno-spoločenských podujatí v Košiciach ako sú koncert „Vianočné tradície národnostných menšín v Košiciach", Novoročný ples Rusínov-Ukrajincov „Malančyn večir“, Novoročný koncert Rusínov-Ukrajincov v Košiciach, koncertu „Ctíme si svoje tradície a významné osobnosti“ v rámci Dní Ukrajiny v Košiciach a mnohých ďalších, ktoré každoročne pripravuje Ukrajinský národný zbor Karpaty.

Pomôžte nám pri organizovaní aktivít smerujúcich k zachovaniu tisícročných tradícií národnej a kultúrnej identity Rusínov - Ukrajincov na Slovensku. Presný postup, ako prispieť svojimi 2% dane z príjmu na činnosť jedinej mládežníckej organizácie Rusínov-Ukrajincov na Slovensku nájdete na www.rozhodni.sk.

V prípade nejasností nás kontaktujte na: helena @ dohovic.com

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE! DAŇOVÝ ÚRAD PRIJÍMA LEN NASLEDOVNÉ TLAČIVÁ

Karpaty 2014