nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

Darujte 2% daní našej budúcnosti

2020 malanka malZväz skautov "PLAST" ukrajinsko - rusínskej národnosti na Slovensku sa aj v týchto neľahkých časoch obracia na svojich priaznivcov a priateľov s prosbou o poukázanie 2% daní z príjmu za rok 2020 na rozvoj činnosti našej organizácie. PLAST je organizátorom každoročných letných táborov a letných škôl ukrajinistiky „KARPATY", na ktorých sa pravidelne zúčastňuje viac ako 100 detí a mladých ľudí zo všetkých regiónov východného Slovenska, ale aj z Bratislavy či Ukrajiny. V roku 2020 sa napriek pandémii koronavírusu podarilo zorganizovať jubilejný 25. ročník tohto letného stretnutia a veríme, že nám situácia v lete dovolí pokračovať v tejto tradíciі. V lete naša mládež plánuje aj uskutočnenie ďalšieho skautského tábora „KANAŠ“, ktorý sa v roku 2020 uskutočnil už piatykrát v obci Lesné pri Michalovciach.

TLAČIVÁ NA POUKÁZANIE ČASTI DANE PLATNÉ PRE ROK 2021:
VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ PODIELU ZO ZAPLATENEJ DANE (na stiahnutie a tlač)
POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE (na stiahnutie a tlač)


PLAST je spoluorganizátorom významných kultúrno-spoločenských podujatí v Košiciach ako sú koncert „Vianočné tradície národnostných menšín v Košiciach", Novoročný ples Rusínov-Ukrajincov „Malančyn večir“, Novoročný koncert Rusínov-Ukrajincov v Košiciach, koncertu „Ctíme si svoje tradície a významné osobnosti“ v rámci Dní Ukrajiny v Košiciach a mnohých ďalších, ktoré každoročne pripravuje Ukrajinský národný zbor Karpaty. Hoci sme v roku 2020 viaceré z týchto podujatí museli odložiť, veríme, že v tomto roku sa na nich spolu s Vami budeme môcť stretnúť.

Pomôžte nám pri organizovaní aktivít smerujúcich k zachovaniu tisícročných tradícií národnej a kultúrnej identity Rusínov - Ukrajincov na Slovensku. Presný postup, ako prispieť svojimi 2% dane z príjmu na činnosť jedinej mládežníckej organizácie Rusínov-Ukrajincov na Slovensku nájdete na www.rozhodni.sk. V prípade nejasností nás kontaktujte na: sdohovic @ gmail.com

Karpaty 2014