nazov karpaty

Kronika života politického väzňa č 2A 424

thumb kniha
Objednávky

helena@dohovic.com

 

Jazyk

 uask

 

Staňte sa našimi priateľmi na

facebook

Počet prístupov od 4.8.2009

Vsevjednom.cz

Ocenenie pre Ľudmilu Garjanskú a jej “30 rokov zboru Karpaty”

garjanska malUkrajinský národný zbor Karpaty prijal s veľkou radosťou informáciu o tom, že redaktorka národnostného vysielania Slovenského rozhlasu a moderátorka jeho koncertov Ľudmila Garjanská získala na 18. ročníku Medzinárodneho festivalu televíznych a rozhlasových programov pre národnostné menšiny “Môj rodný kraj” v ukrajinskom Užhorode špeciálnu cenu odbornej poroty za rozhlasové vysielanie. Porota ocenila jej program z cyklu Korene, ktorý bol venovaný 30. výročiu vzniku zboru Karpaty. Srdečne blahoželáme!

Na Ukrajine súťažilo v rozhlasovej aj televíznej kategórii vyše 110 prác, okrem Ukrajiny aj z Maďarska, Rumunska, Srbska, Čiernej Hory, Anglicka, Poľska, Rakúska a Slovenska. Slovensko malo na festivale výrazné zastúpenie. Hosťom podujatia bol významný ukrajinista, akademik Mikuláš Mušinka, členkou poroty bola vedúca redaktorka národnostného vysielania RTVS Ľuba Koľová.

Tvorcovia z košickej RTVS si doniesli aj ďalšie ceny. Program Asýrski kresťania autorky Silvie Kosťovej a kameramana Milana Rezníčka z produkcie RTVS - televízneho štúdia Košice získal 1. cenu. Zvláštnu cenu poroty získala Silvia Kosťová aj za dielo z cyklu (Ne)celebrity - profil o Anne Derevjanikovej, speváčke, dirigentke, pedagogičke a propagátorke rusínskych a ukrajinských ľudových piesní.

Karpaty 2014