nazov plast2

Z činnosti mládežníckej organizácie PLAST

plast hurtok 01malVedenie mládežníckej organizácie s veľkým potešením prijalo informáciu o obnovení činností „novackych“ krúžkov v stanici Košice a vysoko oceňuje iniciatívu Volodymyra Kravca, niekdajšieho účastníka letných plastových stretnutí organizovaných Zväzom skautov „PLAST“ ukrajinsko – rusínskej národnosti na Slovensku. Už druhý mesiac sa v Košiciach uskutočňujú stretnutia „novackeho“ plastového krúžku pod vedením Oksany Jaciuk. Podľa slov Volodymyra Kravca k iniciatíve ho primäli jeho dve deti, ktoré sú v „novackom“ veku a chce, aby si uvedomili, že sú Ukrajinci. K tomu ich má priviesť práve „PLAST“. V súčasnosti je v krúžku 15 detí. Veríme, že to bude podnetom pre rozšírenie krúžkov aj do ďalších miest.

plast hurtok 02mal plast hurtok 03mal

Z činnosti krúžku:
13.10. – prvé stretnutie „novackehoL roja v Košiciach. Malí „novaci“ sa zoznámili, pohrali a niečo si aj zaspievali.
26.10. – druhé stretnutie, pokračovalo zoznamovanie. Hrali sme, robili bonbóny a skúšali aj spievať. Vyzerá to tak, že budeme mať dva oddiely. Dinosaury? Sovy? Líšky: Medvede?Alebo predsa len Kitty? O menách sa ešte stále rokuje a deti ešte stále rozmýšľajú, čo sa im najviac páči.
10.11. – riadne stretnutie „novakov“ a „novačiek“. Máme dva roje a deti si konečne vybrali aj mená. Dievčatá sú orlice, lebo sú silné, majú ostrý zrak a vysoko lietajú. Chlapci Tornádo-syslíky lebo sú silnou búrkou a veľmi prudkí a zvedaví. Dnes sme spievali, pozerali animovaný film o „plastunoch“, hrali sa a tvorili. Keďže nás je veľa, chlapci aj dievčatá sa chcú zaoberať rôznymi vecami. A tak chlapci dnes veľa behali, hrali rôzne formy futbalu, dievčatá sa zaoberali umením, ale to vôbec neznamená, že nabudúce to nemôže byť naopak.
17. 11. – umelecká miniškola pre „novactvo“. Hlavná myšlienka stretnutia bola, že tvoriť môže každý. A tak sme tvorili. Maľovali sme prstami, vytvárali strom hniezdo (pre oba roje), hrali sa (učili sa spolupracovať v tíme) a skúšali trochu spievať.


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014