nazov plast ukr

З діяльності молодіжної організації «ПЛАСТ»

plast hurtok 01malКерівництво молодіжної організації «ПЛАСТ» з великим задоволенням сприйняло відновлення діяльності новацьких гуртків в станиці Кошиці і високо оцінює ініціативу пластуна Володимира Кравця, колишнього учасника літніх пластових зустрічей, організованих молодіжною організацією Союзом скаутів ПЛАСТ українсько-русинської національності на Словаччині. Вже другий місяць у Кошицях проходять зустрічі новацького пластового гуртка під керівництвом Оксани Яцюк. За словами Володимира Кравця до його ініціативи сприяли його двоє діточок у віці новацтва, аби вони усвідомили собі, що є українцями і до цього їх має довести організація «ПЛАСТ». В сучасному гурток нараховує 15 дітей. Віримо, що це буде поштовхом для поширення гуртків і в дальших місцях.

plast hurtok 02mal plast hurtok 03mal

Z činnosti krúžku:
13.10. – prvé stretnutie „novackehoL roja v Košiciach. Malí „novaci“ sa zoznámili, pohrali a niečo si aj zaspievali.
26.10. – druhé stretnutie, pokračovalo zoznamovanie. Hrali sme, robili bonbóny a skúšali aj spievať. Vyzerá to tak, že budeme mať dva oddiely. Dinosaury? Sovy? Líšky: Medvede?Alebo predsa len Kitty? O menách sa ešte stále rokuje a deti ešte stále rozmýšľajú, čo sa im najviac páči.
10.11. – riadne stretnutie „novakov“ a „novačiek“. Máme dva roje a deti si konečne vybrali aj mená. Dievčatá sú orlice, lebo sú silné, majú ostrý zrak a vysoko lietajú. Chlapci Tornádo-syslíky lebo sú silnou búrkou a veľmi prudkí a zvedaví. Dnes sme spievali, pozerali animovaný film o „plastunoch“, hrali sa a tvorili. Keďže nás je veľa, chlapci aj dievčatá sa chcú zaoberať rôznymi vecami. A tak chlapci dnes veľa behali, hrali rôzne formy futbalu, dievčatá sa zaoberali umením, ale to vôbec neznamená, že nabudúce to nemôže byť naopak.
17. 11. – umelecká miniškola pre „novactvo“. Hlavná myšlienka stretnutia bola, že tvoriť môže každý. A tak sme tvorili. Maľovali sme prstami, vytvárali strom hniezdo (pre oba roje), hrali sa (učili sa spolupracovať v tíme) a skúšali trochu spievať.


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

PLAST 2014